در مطالعات اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیدند که افراد سرتاسر جهان از اپیدمی دیابت رنج می برند. اگرچه مکانسیم واقعی برای این شرایط هنوز مشخص نیست اما به نظر می رسد چنین بیماری هایی به رژیم غذایی و مواد مغذی مربوط باشد. مصرف میوه و سبزیجات ارگانیکی همچون ذرت می تواند نشانه های دیابت را کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که مصرف هسته ذرت به مدیریت دیابت غیر وابسته به انسولین کمک کند و در برابر پرفشاری خون مفید باشد. مواد شیمیایی گیاهی می توانند جذب و انتشار انسولین در بدن را تنظیم کنند.همین امر مانع از بالا رفتن و افت قند در افراد دیابتی می شود و باعث می گردد سطح قند خون تنظیم شود.

خواص زیبایی و آرایشی ذرت

نشاسته ذرت برای تولید محصولات آرایشی متعدد مورد استفاده قرار می گیرد. می توان از این محصولات برای استفاده موضعی برای بهبود راش های پوستی و پوست تحریک شده استفاده کرد. محصولات تهیه شده از ذرت را می توان جایگزین محصولات شیمیایی سرطان زا نمود. بیشتر کرم های پوست سنتی در برگیرنده وازلین به عنوان ماده پایه هستند که می تواند منافذ را مسدود کند و شرایط پوستی را بدتر نماید.

هشدار درباره ذرت

ذرت در برگیرنده مقادیر زیادی از اسیدهای چرب است. به همین خاطر افرادی که در معرض بیماری های قلبی قرار دارند، مصرف زیاد ذرت و روغن آن می تواند شرایط موجود را بدتر کند. این روزها ذرت به شربت ذرت با فرکتوز بالا تبدیل می شود. این ماده بدتر از شکر است و می تواند باعث ایجاد چاقی در افراد شود و تاثیرات منفی بر روی سطح قند خون داشته باشد. ذرت منبع غنی از مواد مغذی ضروری و فیبر است. وعده غذایی به همراه ذرت می تواند شما را در برابر بیماری ها محافظت کند.پس همین امروز دست به کار شوید و ذرت را در وعده های غذایی خود بگنجانید. فقط حد اعتدال را حفظ کنید.

برگرفته از سایت مجله سلامت