چگونه مقدار بیشتری آب را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانیم؟
چگونه مقدار بیشتری آب را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانیم؟

چگونه مقدار بیشتری آب را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانیم؟، همواره به خاطر داشته باشید که آب به تنهایی باعث کاهش وزنتان نخواهد شد، همان طور که هیچ عنصر طبیعی دیگری چنین اثر جادویی ای ندارد. لکن اگر آب با ورزش و غذاهای سالم همراه باشد می تواند به تغییر سایز و کم شدن وزنتان کمک چشمگیری کند. رژیم غذایی به تعداد انگشت شماری از عوامل کلیدی وابسته است که به کار گیری همزمان آن ها باعث می شود رژیم غذایی سالم و مطلوبی داشته باشید.

خب اولین تاکتیک برای مصرف مقدار بیشتری آب در رژیم غذایی روزانه تان این است که هرگز منتظر نمانید تا تشنه تان شود و بعد بروید و یک لیوان آب بنوشید. در واقع نوشیدن آب به مقدار کافی بدنتان را هیدراته نگاه می دارد و یک بدن هیدراته بدنی سالم خواهد بود. یعنی از مغزتان گرفته تا کلیه، ریه، و تمام قسمت های داخلی بدنتان سالم خواهند بود پس باهوش باشید و همیشه آب بنوشید تا از مزایای آن برخوردار شوید.

دکتر الکساندر می گوید من هر کجا که بروم همیشه بطری آبم را با خود می برم. به نظر من هر فردی باید این کار را انجام دهد یعنی ابتدا بطری مورد علاقه ی خود را خریداری کند و سپس با ریختن آب در آن هر کجا می رود بطری اش را هم با خودش ببرد. با انجام این کار نه تنها اشتیاقتان به نوشیدن آب بیشتر خواهد شد بلکه وقتی با نوشیدن آب کافی کالری کمتری دریافت نمودید خودتان خواهید دید که چقدر سالم تر و متناسب تر خواهید بود و از این موضوع قطعا شگفت زده می شوید.

انتخاب جایگزین مناسبی برای آب

دکتر الکساندر می گوید: هر کسی که از نوشیدن مداوم آب متنفر است، می تواند یک جایگزین بدون کالری مثل چای سبز یخ زده فاقد کافئین یا چای میوه ای را انتخاب کند.

اگر انتخاب شما یک نوع چای است بهتر است حتما چای های گیاهی بدون کافئین را انتخاب کنید و بعد با استفاده از یک نوع شیرین کننده ی گیاهی بدون کالری سعی کنید کمی آن را شیرین نمایید تا بتوانید به طور مداوم مایعات مناسب را با کالری صفر به بدنتان برسانید و در عین حال مطمئن باشید که چاق نمی شوید.

البته باید بدانید که هیچ چیز نمی تواند جای آب را بگیرد و بهتر است که در کنار این گونه مایعات، آب نیز مصرف کنید.

برگرفته از سایت مجله سلامت