آب هويج  

هویج، یک منبع غنی از ویتامین A و بتاکاروتن است، که در کاهش میکروب‌ها موثر هستند. فراوانی ویتامین A در آب هویج می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی جلوگیری کند. ویتامین A، همچنین از اندام‌های داخلی بدن در مقابل موجودات بیماری زا کمک می‌کند.

آب هويج  

 

آب هویج

در مصرف آب هویج احتیاط کنید، خواص آب هویج برای سلامتی بدندر حالی که آب هویج یک انتخاب سالم و مفید است، چندین خطر مرتبط با استفاده از آن وجود دارد. لازم است قبل از مصرف آب هویج، آن‌ها را به یاد داشته باشید.

فوايد آب هويج

كاهش كلسترول، پتاسیم موجود در آب هویج، می‌تواند سطح کلسترول را کاهش دهد، در نتیجه منجر به کاهش خطر بیماری قلبی می‌شود.

بهبود زخم‌های بيروني، آب هویج، می‌تواند روند بهبود زخم‌های خارجی را سریعتر کند. ویتامین C، که در مقادیر بالایی در آب هویج وجود دارد، به سرعت به زخم کمک می‌کنند.

سلامت استخوان، ویتامین K موجود در آب هویج، برای پروتئین سازی بدن ضروری است. همچنین به پیوستگی کلسیم کمک می‌کند که منجر به بهبود سریع استخوان‌های شکسته می‌شود. پتاسیم موجود در هویج به بهبود سلامت استخوان نیز، کمک می‌کند.

تقویت ایمنی در كودكان ، آب هویج در رژیم غذایی کودک نو پا، قطعا یک ایده خوب است. آب هویج پر از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است، و باعث افزایش ایمنی در بچه‌های کوچک می‌شود. این آبمیوه خوشمزه بسیار سیر کننده است. همچنین، از آنجایی که کالری کم است، بهترین نوشیدنی سالم طبیعی برای فردی است که قصد کاهش وزن دارند. حاوی مقدار زیادی قند طبیعی است، بنابراین مجبور به اضافه کردن شکر اضافی به آن نیستید.

پاکسازی بدن، آب هویج بدن را پاکسازی می‌کند و همه سم‌ها را از بین می‌برد، بنابراین به کاهش وزن نیز کمک می‌کند. آب هویج تازه خالص، دستگاه گوارش را از سموم و مزاحم‌های ناشی از بافت ها، فیبر‌های عضلات، جریان خون، مفاصل و اندام‌های داخلی پاک می‌کند. این، به نوبه خود، از بسیاری از بیماری‌هایی مانند زردی، نقرس، ادم، آرتروز، و ... جلوگیری می‌کند.

کمک به زیبایی پوست، آب هویج، نه تنها سلامت خوبی را به ارمغان می‌آورد، بلکه مشکلات پوستی را نیز حل می‌کند.آب هویج، به عنوان مکمل ویتامین برای پوست شما عمل می‌کند و باعث درخشش  پوست می‌شود. همچنین، حاوی بسیاری از مواد مغذی سالم است که می‌تواند مشکلات مربوط به پوست، مانند اگزما را که ناشی از کمبود ویتامین A، درماتیت و بثورات است، را کاهش دهد.

پاکسازی کبد، آب هویج، می‌تواند کبد را پاکسازی و سم زدایی کند. مصرف منظم این آبمیوه، می‌تواند به پاکسازی سموم از کبد کمک کند. جریان خون، نمی‌تواند بدن را از سموم و مواد صفراوی از طریق کلیه‌ها پاک کند. آن‌ها باید از پوست خارج شوند. بهبود عفونت

کاربرد خوراکی آن عفونت‌های داخلی دهان، گلو، معده، روده، دستگاه ادراری و روده بزرگ را درمان می‌کند. آب هویج همچنین به درمان سرفه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا، برونشیت، اوریون، سرخک، بثورات، زخم، زخم، پسوریازیس، کربونکلس، گانگرن و ... کمک می‌کند.